איך לגרום לילד להפסיק להרטיב בלילה? ד"ר קובי שגיא עונה

להפסיק להרטיב בלילה

הטיפול בנושא ההרטבה הלילית אורך במינימום כמה חודשים שבהם מבצעים כמה מהלכים אשר ברוב המקרים יגרמו לכך שההרטבה הלילית תיפסק. 

שיטת הגמילה של ד"ר קובי שגיא 

לא מדובר במעשה קסמים אלא בהליך שיש לבצע על פי השלבים הנכונים. השיטה שהמציא ד"ר קובי שגיא פועלת בהצלחה כבר מעל שלושים שנה ולכן ההמלצה היא להצטרף לשיטה זו ולבצע את הפרויקט בסבלנות ובעקביות רבה עד ההגעה ליעד. 

הגמילה מבוססת על כיווץ ושליטה על שרירי הסוגר לאורך כל היום ובעיקר בלילה. רבים מהילדים עדיין אינם מבצעים מהלך פיזיולוגי זה כראוי ובאופן תמידי ולכן יש ללמד אותם לבצע זאת תוך שימוש בשיטת הזמזם. כך הם יוכלו לשלוט בצרכים הפיזיולוגיים שלהם ויפסיקו אט אט להרטיב בלילה.

חיבור הזמזם למיטתו של הילד 

הזמזם הוא מכשיר ייחודי פרי פיתוח טכנולוגי חדשני שכלל  שנים רבות של מחקר המבוססות על המיומנות והידע הרב שצבר ד"ר קובי שגיא בשנים הרבות שבהן הוא טיפל באלפי מקרים של הרטבה לילית.

המכשיר מחובר למיטתו של הילד אך אינו נוגע בילד ולכן אינו מהווה כל סכנה. טיפת השתן הראשונה המטפטפת  יוצרת הרתעה והמכשיר מזמזם. הילד אמור לשמוע את הצלצול, להבין בתת המודע שלו שהמכשיר מצלצל ובאופן מידי לזהות את הסימן ולתת פקודה למוח לבצע כיווץ של השריר ובכך לעצור את הסוגר. מיד לאחר מכן הילד אמור ללכת לשירותים ולעשות פיפי.

במקרים רבים הילד אינו שומע את הצלצול ולכן הוריו הם אלה שמובילים אותו לשירותים עם שמיעת הצלצול המתריע על השתן כדי לפתח את המיומנות. 

מדובר בתהליך מובנה ולאט לאט הילד שומע את הצלצול ומפעיל את הרפלקסים הנחוצים ברגע ששלפוחית השתן מלאה. 

תהליך הפסקת ההרטבה הלילית 

ברוב המקרים מוסיף ד"ר קובי שגיא ההליך אורך בין ארבעה לחמישה חודשים אך קיימים גם מקרים רבים שאין התקדמות בתהליך הפיזיולוגי ולכן בודקים נקודות אחרות שמשפיעות על הילד כמו מקרי אלימות, אובדן של בן משפחה ועוד. אלו סיבות שאינן מאפשרות לו  לפתח את המנגנון התת הכרתי לכיווץ השריר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »