כמה עולה הסכם ממון ומה זה כולל?

הסכמי ממון נערכים כיום בקרב זוגות לפני הנישואין. עם זאת, ניתן לחתום על הסכם מסוג זה גם לאחר החתונה וכן כאשר חתונה כלל לא עולה על הפרק (למשל בקרב ידועים בציבור). מכיוון שעריכת ההסכם נעשית בליווי עורך דין, נשאלת השאלה כמה עולה הסכם ממון ומה נכלל בשירות?

מהי תרומתו וערכו של הסכם ממון

בטרם נדבר על מחירים, נזכור כי ערכו הרב של הסכם ממון קשה לשקלול, שכן הדברים מתבררים לרוב זמן רב לאחר חתימה עליו. מטרתו של ההסכם להבהיר את חלוקת הרכוש, נכסים, כספים, זכויות פנסיוניות וכו', בין בני זוג. הדבר מכניס וודאות, נותן שקט נפשי עבור היורשים העתידיים (רלוונטי בחתונה שניה, פרק ב') וכמובן חיוני למניעת סכסוכי רכוש בגירושין.

אלה סעיפי העלויות בהסכם

על השאלה כמה עולה הסכם ממון לא ניתן לענות בסכום נקוב אחד ויחיד. יש להבין כי כמו בכל הסכם, ישנם הסכמים פשוטים לביצוע ויש אחרים שנחשבים להרבה יותר מורכבים ולכן זקוקים ליותר שימת לב משפטית. לדוגמא, זוג צעיר שכל רכושו מסתכם בחשבון עם כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים זקוק להסכם אחר לגמרי לעומת זוג בגיל העמידה, בנישואין שניים, כאשר כל אחד מגיע עם סוגי רכוש שונים.

ישנם הסכמים שבהם יש לנסח סעיפים המטפלים בבעלות על מניות, עסקים, מוניטין, זכויות פנסיונית ועוד. השירות כולל את הכנת ההסכם והתאמתו לאישור בפני נוטריון או רשות שיפוטית. מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://ganor.co.il!

אז כמה עולה הסכם ממון – אלה הסעיפים:

  1. במידה ונדרש אישור נוטריוני, דמי אישור מסוג זה כ-370 ₪.
  2. במידה והאישור מתבצע בבית משפט לענייני משפחה, דמי פתיחת תיק כיום 450 ₪.
  3. שכר הטרחה של עורך הדין בניסוח ההסכם נע בין 4000 ₪ לבין כ-10,000 ₪.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים הם בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים להתרחק מההמולה של חיי העיר. הם מציעים פרטיות, רומנטיקה והזדמנות להתחבר מחדש זה לזה. צימרים יוקרתיים בישראל מציעים

קרא עוד »

צימרים לחרדים

צימר הוא צורת אירוח פופולרית מאוד בישראל המודרנית. מדובר בסוג של מלון שנמצא באמצע העיר, ליד הכבישים הראשיים ומרכזי הקניות. החדרים ממוקמים בדרך כלל בקומת

קרא עוד »

איך מוציאים ספר לאור?

אנשים מכל תחומי החיים נהנים לקרוא ספרים ואין גבול למגוון הספרים שניתן לכתוב. יש גם הרבה ז'אנרים שאנשים יכולים לבחור מהם כשזה מגיע להוצאת ספרים.

קרא עוד »