מזג האוויר בבאר שבע

מזג האוויר בבאר שבע מושפע, מטבע הדברים, מהעובדה כי מדובר על עיר שנחשבת כבירת הנגב. העיר ממוקמת במה שאנחנו קוראים לו 'הר הנגב', כלומר, בחלק הגבוה של הנגב. כך שמצד אחד מדובר על עיר הממוקמת בלב המדבר, מה שמשפיע על מזג האוויר החם המאפיין אותה לאורך חלקים נכבדים מחודשי השנה, אבל, מהצד השני, מדובר גם על העיר בה הלילות עלולים להיות בעלי טמפרטורה נמוכה במיוחד, כאשר הטמפרטורה הממוצעת לעונת החורף בעיר היא שש מעלות סלציוס. 

כמות משקעים שנתית

באר שבע הממוקמת בנגב למעשה ממוקמת בליבו של המדבר שהוא חלק מרצועת המדבריות העולמית. הקרינה הגבוהה של השמש בנוסף על האקלים המדברי משפיעה באופן כזה שכמות הממטרים הממוצעת לחודשי החורף עומדת על חמישים מ"מ של משקעים. לעיתים יכולים לרדת גשמים עזים על אדמת הלס המאפיינת את העיר מה שבמקרים מסוימים מייצר שטפונות בנחלים הצמודים לעיר. 

חודשי הקיץ

לאורך חודשי הקיץ מזג האוויר בבאר שבע מתחמם והטמפרטורה עולה באופן משמעותי. הממוצע בחודשי הקיץ הוא של יותר משלושים מעלות ולאורך השנים האחרונות אנחנו רואים כיצד המספר הזה הולך ועולה לאור השינויים הדרמטיים החלים במזג האוויר בעולם כולו. בלילות חוזר מזג האוויר להיות נעים באופן יחסי. לעיתים יכולות לנשוב רוחות ערות, בייחוד בחודשי המעבר בין הקיץ לחורף והפוך. 

קרינת השמש בבאר שבע

משום שבאר שבע היא למעשה עיר מדברית, קרינת השמש בה חזקה באופן יחסי מה שמוביל אותנו להמליץ בדיקה תדירה של תחזית מזג האוויר ,על קרם הגנה מהשמש וכובע למסתובבים בעיר. לעיתים חולצות ארוכות יעזרו גם כדי להצליח ולסנן את מידת הקרינה של השמש וגם על מנת שניתן יהיה להגן על חום הגוף בחודשי החורף הקרים שרק המדבר יכול להציע כמותם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »