קצת על ההיסטוריה של אסקייפ רום – איפה זה התחיל?

ההיסטוריה של אסקייפ רום

כבר עברו מספר שנים מאז החלו לצוץ חדרי הבריחה בישראל. זה הזמן לעשות סדר בדברים ולהבין מה מקור האטרקציה ומי עומד מאחוריה. אז כך. לראשונה ארגנו את המשחק ביפן, בסין ובהונג קונג. אחת החברות הראשונות שהגתה את הרעיון ועמדה מאחורי חדרי בריחה זו חברת The Real Escape Game. כבר בשנת 2007 כבר פעלו חדרי בריחה וארחו מבקרים מתעניינים. אך כבר שנה קודם לכן הגיח הרעיון של חדר בריחה לאוויר העולם.

עמק הסיליקון – קליפורניה

בשנת 2006 אורגן המשחק הראשון בעמק הסיליקון אשר בקליפורניה. קבוצת תכנתים הגו רעיון והם הפיקו חדר בריחה מאתגר. בעקבות זאת נפתחו חדרי בריחה בהונגריה ובשוויץ, בצפון אמריקה, אוסטרליה ובמדינות נוספות באירופה ובאסיה. שתי חברות וותיקות ומוכרות בתחום הקמת חדרי בריחה הן HintHunt ו-AdventureRooms.

חדרי הבריחה בישראל

חדרי הבריחה הגיעו כמובן גם לישראל, וכיום יש למעלה משלוש מאות חדרי בריחה באזורים שונים ברחבי הארץ ביניהם מסעות גוליבר בשרלוקד המומלץ. חדרים אלו מציעים אתגרים שונים ומגוון סיפורים מרתקים ששואבים את המבקרים בחדר לסיטואציות מלאותעניין. בכל חדר בריחה יש מארג שונה של רמזים ומציאות אחרת אליה נכנסים המבקרים. בעידן הנוכחי בו פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים תופסים את הזירה, מוצעים לנו גם חדרי בריחה וירטואליים. כלומר, באמצעות משקפי מציאות מדומה נכנס הצופה לתוך חדר הבריחה ומתמודד עם האתגר ניצב בפניו.

חדרי בריחה לילדים

התפתחות נוספת בתחום היא הקמת חדרי בריחה שמיועדים לילדים, ראו כאן. כמובן שחדרי בריחה אלו מציעים אתגרים מורכבים פחות, כאלושעשויים להתאים לרמה של ילדים. בנוסף ניתן להבדיל בין הרמות השונות של חדריהבריחה, יש חדרי בריחה ברמה רגילה, אחרים מורכבים יותר, ויש כאלו שמתאימים במיוחד לכאלו שאוהבים להעמיק חשוב ואצלם האינטלקט תופס מקום של כבוד בחיים.

מתי מתאים לצאת לחדר בריחה?

יציאה לחדר בריחה זה רעיון נפלא שעשוי להתאים למגוון הזדמנויות והרכבים. ניתן לצאת בזוג ובקבוצה, לערוך יום גיבוש או מסיבת יום הולדת. ההנאה בחדר הבריחה רבה והסיפוק שמתלווה להצלחה הוא עצום. לא לחינם קבלו חדרי הבריחה מעמד כה נכבד בתרבות הישראלית.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »