תסמינים לאבנים בכליות

תסמינים לאבנים בכליות

יש תסמינים שונים לאבנים בכליות, ועל פי התסמינים ובדיקות מתאימות ניתן לזהות במדוייק את האבנים ולבצע טיפול מתאים. אבנים בכליות הן למעשה מלחים ומשקעים אשר יושבים בתוך הכליות ומפריעים לפעילות התקינה שלהן. האבנים יכולות להיות בגדלים שונים, חולפות או קבועות ויש לרסק את האבנים על מנת שהדבר לא יהווה סיכון לפעילות החיונית של הכליות.

כאב חד בצד

אחד התסמינים הבולטים ביותר הוא כאב חד באזור הכליות והמפשעה. הכאבים מופיעים פתאום ולא תוך מגמת התגברות אלא חשים כאבים עזים ללא סימנים מקדימים. הבטן מקבלת עיוות והכאב ממוקד וחד לאזור האבן. קראו בהרחבה על תסמינים לאבנים בכליות!

תסמינים נוספים

תסמין נוסף הוא בחילות או הקאות. אם אתם בתחושה של בחילות או הקאות ויש לכם צורך להטיל שתן באופן תדיר הרי שהדבר יכול להוות סימן להימצאותן של אבנים.

תסמין נוסף הוא הופעה של חום או צמרמורת. לעתים יש זיהום בדרכי השתן לצד הופעת האבנים ולכן עולה חום הגוף. יש לציין שבמצב כזה יש לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי. גם שינוי צבעו של השתן יכול להעיד על אבנים. השתן בצבעו התקין הוא צלול וצהוב, אך במידה וצבעו של השתן שלכם אינו כזה הדבר מעלה חשד לאבנים בכליות.

לא בהכרח אצל מי שיש לו אבנים בכליות יופיעו יחדיו כל התסמינים, וגם אין זה אומר שיש לכם באבנים בכליות אם אתם סובלים מכאב בצד או מתחושת בחילה בלבד.

בכל מקרה של חשד לאבנים בכליות יש לפנות מייד לרופא מומחה כליות כדוגמת ניר קליינמן, לביצוע הבדיקות הנדרשות וקבלת טיפול מתאים בהתאם לאבחון. במידה וחום הגוף עולה יש לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי. תסמינים לאבנים בכליות דורשים התייחסות ובחלק ניכר מהמקרים הכאבים הם עזים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »