זכויות לאלמנים של ניצולי שואה – איך מבררים זכאות?

זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

ניצולי השואה שהגיעו ארצה לאחר שחוו את שנות הזעם לא תמיד הצליחו להתאושש מהחוויות האיומות אותם הם חוו. במקרים רבים הם בקשו לשכוח את מה שהיה, שזה לא באמת דבר אפשרי. אך מה הם עשו זה שהם פשוט לא הסכימו לפתוח את הנושא וסרבו לדבר על מה שהיה 'שם'.

החוויות האיומות שהם חוו היו כל כך קשים וכל כך בלתי נתפסים עד שהם ניסו לדחוק אותם עד כמה שהם יכלו את כל הזכרונות שלהם ונעלו הכול במנעול ובריח. כך שגם כאשר עלה הנושא ש מתן פיצויים ממשל גרמניה הם ממש לא הסכימו לשתף פעולה. לעיתים הועלו עליהם מכבשים כבדים מאוד מצד בני המשפחה שלהם שרצו ליהנות מהכסף שמגיע להם אך ניצולי השואה לא רצצו להתקרב לכל דבר שריח גרמניה נודף ממנו.

כך הם גם לא רכשו מוצרי חשמל שהגיעו מגרמניה וכך גם הם לא רצו לקבל ולו לירה אחת בודדת מידי ממשלת גרמניה שמגועלות בדם הוריהם ובני משפחתם.

כאן אנחנו מגיעים לנושא של זכויות לאלמנים של ניצולי שואה ושל בני הדור השני לשואה.

זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

יש הרבה אלמנים שנישאו לניצולי שואה שלא זכו ליהנות מהפיצויים שהגיעו לבני הזוג שלהם. אם זה בגלל טעמים אידיאולוגיים של בן הזוג ניצול השואה ואם זה סתם מחוסר ידע איך וכיצד לדרוש את הכסף. לא משנה מהי הסיבה. עבור כל אלו יש כיום מענה ואפשרות ליהנות מכספי השילומים המגיעים מגרמניה כאשר בני המשפחה הקרובה עשויים בהחלט ליהנות מהכספים הללו.

במקרים רבים יהיה צורך להיעזר באיש מקצוע מנוסה כמו עו"ד סיבר ווייצקר כדי לקבל את הפיצויים המגיעים להם על פי חוק.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

מי מתעסק עם חילוץ רכבים?

כאשר הרכב שלכם נתקע, כשאתם מעורבים בתאונה או שמכל סיבה אחרת אתם צריכים גורם חיצוני שיחלץ את הרכב שלכם, אתם מבררים ושואלים מי מתעסק עם

קרא עוד »

לא נוסעים לחו"ל בלי וורלד8

נסיעות לחו"ל לא אחת מסתיימות בכך שאנחנו משלמים הרבה יותר כסף ממש שחשבנו על השימוש בטלפון הנייד. לכן, אם גם אתם חוששים שזה מה שיקרה

קרא עוד »