זכויות לאלמנים של ניצולי שואה – איך מבררים זכאות?

זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

ניצולי השואה שהגיעו ארצה לאחר שחוו את שנות הזעם לא תמיד הצליחו להתאושש מהחוויות האיומות אותם הם חוו. במקרים רבים הם בקשו לשכוח את מה שהיה, שזה לא באמת דבר אפשרי. אך מה הם עשו זה שהם פשוט לא הסכימו לפתוח את הנושא וסרבו לדבר על מה שהיה 'שם'.

החוויות האיומות שהם חוו היו כל כך קשים וכל כך בלתי נתפסים עד שהם ניסו לדחוק אותם עד כמה שהם יכלו את כל הזכרונות שלהם ונעלו הכול במנעול ובריח. כך שגם כאשר עלה הנושא ש מתן פיצויים ממשל גרמניה הם ממש לא הסכימו לשתף פעולה. לעיתים הועלו עליהם מכבשים כבדים מאוד מצד בני המשפחה שלהם שרצו ליהנות מהכסף שמגיע להם אך ניצולי השואה לא רצצו להתקרב לכל דבר שריח גרמניה נודף ממנו.

כך הם גם לא רכשו מוצרי חשמל שהגיעו מגרמניה וכך גם הם לא רצו לקבל ולו לירה אחת בודדת מידי ממשלת גרמניה שמגועלות בדם הוריהם ובני משפחתם.

כאן אנחנו מגיעים לנושא של זכויות לאלמנים של ניצולי שואה ושל בני הדור השני לשואה.

זכויות לאלמנים של ניצולי שואה

יש הרבה אלמנים שנישאו לניצולי שואה שלא זכו ליהנות מהפיצויים שהגיעו לבני הזוג שלהם. אם זה בגלל טעמים אידיאולוגיים של בן הזוג ניצול השואה ואם זה סתם מחוסר ידע איך וכיצד לדרוש את הכסף. לא משנה מהי הסיבה. עבור כל אלו יש כיום מענה ואפשרות ליהנות מכספי השילומים המגיעים מגרמניה כאשר בני המשפחה הקרובה עשויים בהחלט ליהנות מהכספים הללו.

במקרים רבים יהיה צורך להיעזר באיש מקצוע מנוסה כמו עו"ד סיבר ווייצקר כדי לקבל את הפיצויים המגיעים להם על פי חוק.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים הם בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים להתרחק מההמולה של חיי העיר. הם מציעים פרטיות, רומנטיקה והזדמנות להתחבר מחדש זה לזה. צימרים יוקרתיים בישראל מציעים

קרא עוד »

צימרים לחרדים

צימר הוא צורת אירוח פופולרית מאוד בישראל המודרנית. מדובר בסוג של מלון שנמצא באמצע העיר, ליד הכבישים הראשיים ומרכזי הקניות. החדרים ממוקמים בדרך כלל בקומת

קרא עוד »

איך מוציאים ספר לאור?

אנשים מכל תחומי החיים נהנים לקרוא ספרים ואין גבול למגוון הספרים שניתן לכתוב. יש גם הרבה ז'אנרים שאנשים יכולים לבחור מהם כשזה מגיע להוצאת ספרים.

קרא עוד »