איך לעשות רילוקיישן לאירופה?

רילוקיישן לאירופה

לא מעט ישראלים מעוניינים לעשות רילוקיישן לאירופה. מעבר לשנה-שנתיים אל מדינה מסוימת, ואז הם חוזרים לארץ. עליהם להיערך לכך, על מנת שהמעבר לאירופה יהיה חלק וכן שהחזרה לישראל יהיה פשוט ונוח.

איך עוברים בקלות לאירופה לתקופה מוגדרת?

דרכון

בשביל שהמעבר לאירופה יהיה קל, אפילו אם מדובר בתקופה מוגדרת, כדאי לחפש דרך להוציא דרכון אירופאי. זה יכול לאפשר לשני בני הזוג לעבוד, ללמוד, זה יכול להקל בהיבטים שונים. ככה משתלבים במדינה וביבשת בכלל, בצורה הרבה יותר נוחה.

מגורים

צריך להתייחס לשאלה הזאת בשני היבטים, הן בהיבט של דירה במדינת היעד והן בהיבט של מה לעשות עם הדירה בישראל. ההמלצה היא, להשכיר את הדירה בישראל ועם הכסף שנכנס לשלם על השכירות במדינה אליה עוברים. אל הדירה בישראל יהיה אפשר לחזור ברגע שהרי לוקיישן יסתיים.

חינוך

יש אפשרות להכניס את הילדים לבית ספר מקומי ואף לבית ספר יהודי, תלוי לאן עוברים. ההמלצה היא להכין אותם גם נפשית אך גם מבחינת שפה וכלים אחרים שיכולים לעזור להם.

רכב

כמו במקרה של הדירה, גם פה יהיה צורך לוותר על הרכב בישראל ולמצוא רכב חלופי באירופה. ההבדל הוא, שכאן זו תהיה מכירה בישראל וקנייה באירופה ולא שכירות.

רכוש

את הרכוש של הדירה ניתן לאחסן במחסנים מיוחדים, כך עם החזרה לארץ יהיה אפשר לקחת הכל בחזרה. צריך לומר, האחסון עולה לא מעט כסף ולכן, אם יש אופציה אחרת, אפשר להיעזר בה. את הרכוש במדינה אליה טסים, יהיה ניתן לקנות בחנויות מקומיות, וחלק ממנו ניתן להביא מהארץ במשלוח מיוחד.

תוכנית

חשוב שתהיה תוכנית ברורה, לפחות בכל הקשור לשבועות הראשונים, מה בדיוק מתכוונים לעשות ולשם מה. זה אומר, איך מוצאים עבודה, איך מתנהלים, אחר כך או שנכנסים לשגרה או שמחפשים דברים חדשים.

להכיר את היעד

לפני שטסים אל מדינת היעד, רצוי ללמוד עליה, להכיר את המאפיינים החשובים. שפה, אפשרויות כלכליות, אפשרות תעסוקה, מקומות שמשתלם להתגורר בהן, אפילו את כל מה שקשור לנושא היהודי ועוד. כך הנחיתה תהיה הרבה יותר קלה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »