שיקום בניינים – מה כולל תהליך העבודה?

כל מבנה עלול להגיע למצב בו הוא צריך שיקום. לעיתים יהיו אלו מבנים ישנים שהחלו להתפורר וחייבים לחזק אותם בשביל שיוכלו להמשיך להשתמש בהם ולעיתים יהיו אלו מבנים חדשים שניזוקו כתוצאה מאסון טבע כמו סופה, רעידת אדמה או אפילו שריפה.

תהליך שיקום בניינים כולל שלבים רבים ולכן ניתן להבין שמדובר בעבודה עבור איש מקצוע מומחה ולא מומלץ כלל לנסות לעשות את זה לבד.

תהליך העבודה של שיקום בניינים

תהליך העבודה של שיקום מבנה כולל את המשימות הבאות:

  1. זהה את סוג המבנה ומצבו.
  2. לקבוע את הדרישות המבניות של המבנה ומיקומו.
  3. לקבוע האם קיימת תכנית שיקום למבנה או לא. אם יש, אז יש לעדכן אותו בהתאם כדי לעמוד בסטנדרטים ובסטנדרטים הנוכחיים עבור הדורות הבאים. אם לא, אז צריך לפתח אחד חדש.

תוכנית לשיקום בניינים – מה זה?

תוכנית שיקום חדשה צריכה להיערך על ידי אנשי מקצוע בעלי מומחיות בתחום זה, כדוגמת חברת בסיס פתרונות גובה. התכניות צריכות לכלול את כל הפרטים הדרושים לרבות תכנון, בנייה, עלות התקנה ותחזוקה וכו', וכן כל מאפיינים מיוחדים הנדרשים לשיקום כגון נגישות, בטיחות אש וכו', שאינם כלולים בתוכניות או במפרט המקורי.

למה שיקום בניינים הוא דבר כל כך מורכב?

שיקום מבנים הוא תהליך המערב מחלקות שונות, לרבות המחלקות הטכניות והאדריכליות. ניתן לחלק את תהליך העבודה לשני שלבים שונים – תכנון ועיצוב. השלב הראשון מורכב מזיהוי הצרכים והדרישות למבנה, לאחר מכן ביצוע תכנון מקדים עבורו (כלומר שרטוטים) ולבסוף פיתוח תכנית הבנייה עבורו.

השלב השני מורכב מביצוע כל ההכנות הנדרשות, כגון קבלת אישורים מרשויות שונות (למשל, רשויות מקומיות), וכן התקנת ציוד הדרוש לביצוע הפרויקט (למשל, מעליות, משאבות מים).

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר סנפלינג ישראל!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים הם בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים להתרחק מההמולה של חיי העיר. הם מציעים פרטיות, רומנטיקה והזדמנות להתחבר מחדש זה לזה. צימרים יוקרתיים בישראל מציעים

קרא עוד »

צימרים לחרדים

צימר הוא צורת אירוח פופולרית מאוד בישראל המודרנית. מדובר בסוג של מלון שנמצא באמצע העיר, ליד הכבישים הראשיים ומרכזי הקניות. החדרים ממוקמים בדרך כלל בקומת

קרא עוד »

איך מוציאים ספר לאור?

אנשים מכל תחומי החיים נהנים לקרוא ספרים ואין גבול למגוון הספרים שניתן לכתוב. יש גם הרבה ז'אנרים שאנשים יכולים לבחור מהם כשזה מגיע להוצאת ספרים.

קרא עוד »