למה בציבור החרדי פחות נוסעים לחו"ל?

עולם התיירות הגלובלי מבוסס על תיירים שנוסעים ממדינה למדינה ובוחרים מקום אטרקטיבי לנופש. במגזר החרדי תחום התיירות מצומצם יחסית ובמקום יציאה לנופש מיבשת אחת לשניה, הנופש בדרך כלל יתבטא ביציאה מעיר אחת לשניה. במקרים אחרים מפרבר אחר למשנהו, במאמר שלפניכם ננסה לסקור את החסמים והסיבות שגורמים לחרדי המצוי להישאר בארץ.

לא עוזבים את הארץ

המחסום הראשון של חרדי לצאת לנופש בחו"ל מתחיל בדרך כלל בעניין הלכתי. ישנו נוהג לא לצאת מארץ ישראל הנחשבת קדושה לארצות אחרות רק למטרות הכרחיות. בציבור החרדי מקובל כי נופש אינו סיבה מספקת ליציאה לחו"ל ולכן יעדיפו לינה בצימר ישראלי.

נופש כשר

אחת הסיבות הנוספות לכך שחרדים נשארים בארץ לנופש, מקורה בטעמי כשרות. הציבור החרדי הצורך אוכל כשר מעוניין לצאת לנופש כשר למהדרין. מטבע הדברים קיומם של מקומות כשרים לצרכני המהדרין נמצאים בעיקר בארץ במקומות בעלי אוכלוסייה חרדית ויהודית המסוגלים לאפשר לצרכני הכשרות את השירות המושלם והמתאים ביותר. נופש כשר לחרדים מורכב מהשגחה החל מהפרטים הגדולים ועד לדברים הקטנים ביותר.

חלופת צימרים בישראל

צימרים לציבור החרדי מהווים חלופה ראוייה לנופש בחו"ל. צימרים לחרדים מושקעים בדרך כלל ברמה מספקת המאפשרת אווירת נופש ומרגוע ברמה גבוהה, ומנגד לא מתפשרת על אפשרויות הכשרות. צימר לחרדים מספק בדרך כלל גם מוצרים נלווים כמו נרות לשבת וערכות נוספות הנדרשות לאירוח בשבת במקום נופש.

צימרים למשפחות

בניגוד למשפחות חרדיות המעדיפים בדרך כלל לנפוש בארץ. זוגות חרדים לעתים יצאו יותר בקלות לנופש בחו"ל. נופש למשפחה חרדית בחו"ל עלול להיות מורכב עם עלויות גבוהות ומשמעותיות הכוללים טיסות ועלויות מעבר. דבר שלא קיים ביציאה של זוג צעיר בלבד לחופשה.

בשנים האחרונות צימרים לזוגות חרדים משקיעים במגוון אביזרים על מנת לגרום לזוגות להישאר בארץ. צימרים לחרדים עם בריכה פרטית הוא אחד הפיתויים שמציעים בארץ מה שלא קיים במלון קלאסי בחו"ל.

למה צריך בריכה פרטית?

בריכה פרטית הוא צורך שנובע גם מהקפדה על ההלכה ושמירת כשרות. חרדים שבוחרים מקום אירוח ירצו לדעת כי הבריכה תהיה פרטית בצורה שתשמור על גדרי הצניעות הנדרשים בהלכה. הציבור החרדי נמנע מרחצה מעורבת בחופי הים והצורך בבריכה פרטית חשובה וגוברת ביחס לכלל האוכלוסייה בישראל.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

להקה לקבלת פנים

להקה לקבלת הפנים באירוע היא דרך מצוינת לגרום לאנשים לרקוד וליהנות. אפשר למצוא להקה שמנגנת מוזיקה פופולרית או אפילו כזו שמתמחה בחתונות. הצעד הראשון במציאת

קרא עוד »

רמקולים מוגברים

רמקולים מוגברים משמשים במגוון רחב של מסגרות, כגון כנסים, כיתות ובתי תפילה. ניתן להשתמש בהם כדי להגביר את הצליל ממיקרופון או מהקלטת אודיו. רמקול מוגבר

קרא עוד »

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים הם בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים להתרחק מההמולה של חיי העיר. הם מציעים פרטיות, רומנטיקה והזדמנות להתחבר מחדש זה לזה. צימרים יוקרתיים בישראל מציעים

קרא עוד »