אטרקציות מעניינות בלפלנד

אטרקציות מעניינות בלפלנד

אז חשבתם לצאת לטיול מאורגן באירופה ואתם שוקלים ביקור בחבל הארץ לפלנד.

מה בעצם יש לעשות בלפלנד?

לפלנד הינה חבל ארץ בקצה אירופה המשתרע על המדינות רוסיה, נורבגיה, שבדיה ופינלנד. באזור זה המעלות יכולות לרדת עד לכדי מינוס 30 מעלות. ילידי המקום נקראים "לאפים" אך מעדיפים להיקרא "סאמים". אז מה הן האטרקציות המעניינות ביותר שניתן למצוא בלפלנד? קראו במאמר שלפניכם בקצרה, ובאתר https://www.cruise.co.il בהרחבה!

טבע מרהיב ביופיו

ביקור בטבע לפלנד ובמיוחד בתקופת החורף מאפשר להרגיש כאילו הזמן עומד מלכת. לעיתים הנחלים בלפלנד וגם המפלים עצמם קופאים על מקומם. לחובבי השלג זהו אזור נפלא, נקי ולבן לכל אורכו. בלפלנד קיימים זנים רבים של חיות שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר כגון השועל הארקטי וסוגים נדירים של איילים, על ידי ביקור בגן החיות בתקופת החורף והאביב גוברים הסיכויים לחזות בחיות אלה.

מזחלות שלג

רוצים להרגיש שאתם סנטה קלאוס? בלפלנד ניתנת לכם ההזדמנות לרכב על מזחלות שלג הנישאות על ידי איילים. מדובר בחוויה ייחודית בעיקר לאזור זה ולחובבי הכלבים ניתנת האפשרות להינשא גם על ידי כלבים.

אופנועי שלג

לצד כלי התחבורה הייחודיים ללפלנד כגון מזחלות השלג, כלי תחבורה החביב על המקומיים הינו אופנוע השלג. במידה ואתם מעל גיל 18 ויש לכם רישיון בתוקף, לאחר תדרוך קצר תוכלו לצאת לרכיבה מהנה בין ערבות שלג. במידה ואתם יוצאים לטיול עם הילדים והילדים בני 12 ומעל גובה של מטר וארבעים תוכלו להרכיב אותם על אופנועי השלג.

תופעת הזוהר הצפוני

אי אפשר להזכיר את לפלנד מבלי לדבר על תופעת הזוהר הצפוני (ראו תמונות ומסלולי טיול משגעים באתר https://www.senior.co.il). השמיים יכולים להיצבע בצבעי ירוק, אדום וכחול וזאת כתוצאה של התנגשות של חלקיקים טעונים מהשמש בחמצן, חנקן או מימן באטמוספירת כדור הארץ. כדי להגביר את הסיכויים לראיית הזוהר הצפוני וכדי לראות אותו בצורה החזקה ביותר, מומלץ לצאת לטיול מאורגן ללפלנד הכולל גם שייט בקרוז בים הצפוני  הרחק מאורות האזורים המיושבים.

ביקור בארמון העשוי כולו מקרח

בזכות המעלות הנמוכות בלפלנד ושפע השלג לכל אורך השנה, מתאפשר לתושבי המקום להקים מבנים מפוארים מקרח. מלון הSnowmanpark עשוי כולו מקרח ולאמיצים מתאפשרת שהייה לילית במלון והוא משמש גם כבית קפה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »