הודו – המקומות שלא הכרתם

הודו - המקומות שלא הכרתם

כאשר אנשים חושבים על הודו הם לא ממש מבינים או מצליחים להפנים את הגודל העצום שבה. היא למעשה כוללת אוסף של 29 מדינות שבתוכן יש הרבה מאוד מחוזות וחלוקה נוספת לטריטוריות כשאר הטריטוריה הבולטת ביותר היא זו של עיר הבירה – דלהי. הגודל הזה והגיוון של מדינות עם השפעות ניכרות ממדינות שבהן הודו גובלת מביא אל ניבים רבים אשר מדוברים שם ואל אוסף מאוד מגוון של תרבויות שההבדלים ניכרים בהם ככל שעוברים מצד אחד לאחר של הודו כולה. כיאה לשטח כה נרחב, הודו מושכת אליה מטיילים מכל רחבי העולם, וגם אלה מישראל מוצאים את סוד קסמה מושך במיוחד.

מסלולים ברפובליקה של הודו

אם רוצים לטייל בהודו צריכים לדעת היטב מה בדיוק היא מציעה עבור התיירים שלה, ולסמן את המסלול בהתאם, כולל הוצאה של ויזה להודו (כן, יש דבר כזה ראו כאן visa-india.co.il), לקבל את החיסונים המתאימים ולהביא את הלבוש שיחמיא אל המקום שאליו הולכים מתוך הבנה כי יש בהודו אזורים גיאוגרפיים שונים עם מזג אוויר שונה  ממזרח למערב. יש מטיילים אשר מתכננים על טיול חופים עם מזג אוויר שמצריך לבוש מינימלי ונוח בעיקר, ויש אחרים שיוצאים אל עבר מקומות בהם מזג האוויר הוא קר למדי, ועבורו חייבים להביא לבוש מחמם כדי ליהנות מהטיול הנבחר. יש לבדוק את מזג האוויר בכל אזור, ואם חושקים בטיול מסוג ספציפי (כמו טיולטיפוס הרים) רצוי לצאת בתאריך מומלץ לכך.

רצוי לא לפספס

דלהי – אין סיכוי שתפספסו אותה מכיוון שהרוב המכריע של התיירים נוחתים בעיר הזו. אם בין כה וכה נמצאים שם, זה כדאי להשקיע יום אחד לפחות כדי להכיר אותה ולצאת לטיול למיין באזר, להתרגל אל הריחות שמאפיינים אותה ואל המראות שהם שונים מכל מה שרגילים לראות עד עכשיו, כמו המוני קבצנים ונהגי מוניות שמחפשים לקוחות בכמות גדולה.

מגיעים לפסטיבל – בהודו יש מבחר נדיב של פסטיבלים שחוגגים במהלכה של שנה, חלקם בכל הודו ולקם באזור מסוים. בין פברואר למרץ מתקיים פסטיבל הולי, פסטיבל אונאם קורה בדרום לעשרה ימים בין אוגוסט לספטמבר ופסטיבל דיוואלי מתרחש בכל הודו לחמישה ימים בין אוקטובר לנובמבר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »