כמה לתת דמי כיס לילדים?

דמי כיס לילדים זה משהו שהיום מקובל מאוד לתת בעיקר בגלל שהילדים מפתחים עצמאות גם בגיל צעיר, זה מתבטא בהמון תחומים.

כיום גם בעולם ניתן לראות ילדים צעירים שכבר עשו הון בכוחות עצמם וזו לא תופעה נדירה. בין אם זה דרך האינטרנט או בדרכים שונות ומעניינות, השורה התחתונה היא שהדור ודאי לא מזכיר את המבוגרים שהיו פעם ילדים.

בגלל זה, הורים רבים מציידים את הילדים בדמי כיס כדי לקנות לעצמם דברים אם הם ירצו. כמובן שכל זה דורש פיקוח והשגחה של ההורה שהילד קונה רק מה שההורים מרשים ולא חלילה צעצועים מסוכנים וכדומה.

השאלה כמה לתת דמי כיס לילדים היא גם מוסרית וגם באמת מבחינת התנהלות כלכלית אתם רוצים לדעת כמה לתת דמי כיס? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

כמה לתת דמי כיס לילדים?

כאשר אתם נותנים דמי כיס לילד יש כאן גם שאלה חינוכית שצריך לענות עליה בנפרד. עד כמה כדאי לאפשר לילד להיות עצמאי מגיל צעיר. כסף משמעותו כוח ועצמאות. ילד שיש לו כמה מאות שקלים בכיס מרגיש אחרת. הוא יכול להתיישב במסעדה ולאכול ארוחה טובה, הוא יכול לקנות צעצוע יקר שמתחשק לו.

השאלה היא מה ההשפעה של מצב כזה על סמכות ההורה. כדי שהילד יהיה ממושמע וצייתן צריך להציב לו גבולות ואתם כהורים אחראיים על הצבת הגבולות האלו. ילד שלא הוצבו לו גבולות הופך לילד בעייתי שמתקשה בלימודים, רב עם הילדים ועוד שלל בעיות לא טובות.

מבחינת התנהלות כלכלית, כאשר אתם מצמצמים בהוצאות, מצמצמים במה שלא חיוני והרבה פעמים זה דמי הכיס לילדים, לכן אפשר לצמצם את זה כל עוד זה לא פוגע בילד.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות בנושא כלכלת המשפחה בקרו באתר https://www.alonbiran.com!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

להקה לקבלת פנים

להקה לקבלת הפנים באירוע היא דרך מצוינת לגרום לאנשים לרקוד וליהנות. אפשר למצוא להקה שמנגנת מוזיקה פופולרית או אפילו כזו שמתמחה בחתונות. הצעד הראשון במציאת

קרא עוד »

רמקולים מוגברים

רמקולים מוגברים משמשים במגוון רחב של מסגרות, כגון כנסים, כיתות ובתי תפילה. ניתן להשתמש בהם כדי להגביר את הצליל ממיקרופון או מהקלטת אודיו. רמקול מוגבר

קרא עוד »

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים הם בחירה פופולרית עבור זוגות שרוצים להתרחק מההמולה של חיי העיר. הם מציעים פרטיות, רומנטיקה והזדמנות להתחבר מחדש זה לזה. צימרים יוקרתיים בישראל מציעים

קרא עוד »