הנה מה שלא ידעתם על טיפוס בנקיק השחור

הנה מה שלא ידעתם על טיפוס בנקיק השחור

מי שאוהב לייצר לעצמו חוויות אקסטרים, בוודאי רוצה לצאת מכותלי חדר הכושר, זאת כדי להתחיל בפעילות גופנית מאתגרת. אחת הפעילויות שנחשבות מאתגרות כיפיות מלאות אדרנלין (שגם עוזרות לעצב ולפתח את הגוף) היא סנפלינג. בעוד שכיום יוצאות מהארץ מספר קבוצות טיפוס הרים אל מסלולים בישראל וגם מדרום לארץ – זאת באזור הירדן.

אחד היעדים הפופולאריים עבור מטפסי הרים הוא הנקיק השחור. אתר זה נמצא באזור צפון הארץ בסמוך לחניון הלילה יהודייה, בעוד שהנקיק השחור ידוע עבור רבים כנחל זויתן. אבל מה צריך לדעת אודות חווית סנפלינג באזור זה? כול הפרטים בהמשך.

מי שרוצה לצאת אל חוויית אקסטרים ייחודית ומאתגרת, יוכל להצטרף אל קבוצות טיפוס הרים שיוצאות אל מגוון אזורים בארץ ובעולם כמו טיול לקילימנג'רו אתגרי ומהנה. הקבוצות מאורגנות על מדריכים מקצועיים שיודעים כיצד מדריכים כל אדם על מנת שיוכל לטפס על הרים, מצוקים, עצים וקניונים. באמצעות ידע עשיר פיזי ועיוני, לאחר תרגולים ולא מעט אימונים – יוצאות בקבוצות אל יעדי טיול כמו זה אשר נמצא בנחל זויתן (הנקיק השחור).

אבל מה כולל טיול בנקיק השחור?

טיול זה הינו של יום אחד עם אופציה בדרך כלל ללינה בשטח. הטיול מתחיל בחניון לילה באתר המטיילים יהודייה ולאחר מכן יציאה אל סנפלינג בנקיק השחור. מסלול הטיול נגיש עבור כל מטפס הרים או מטייל, והוא משלב גלישה בתוך מפלים זורמים אל בריכות מרעננות, כמו גם טיפוס הרים על מגוון סלעים ונקיקים. מסלול כולל גלישת מפלים וקפיצות אל בריכות, טיול בנקיק השחור המעגלי, בישול ארוחות ערב וטיולים באזור נחל זויתן.

כמה זמן זה לוקח?

מי שגר במרכז הארץ ורוצה להגיע אל החוויה, יוכל בתוך נסיעה קצרה להגיע אל חניון יהודייה שממוקם כשעה וחצי מאזור המרכז. אל החוויה יוצאים עם מטפסי הרים מקצועיים אשר מארגנים טיולי טיפוס הרים ושאר חווית גלישה, סנפלינג וטיולי אקסטרים. בעוד שהנקיק השחור נחשב יעד מועדף על אוהבי טיפוס ההרים ועל מטיבי הלכת שמגיעים למקום מכול חלקי הארץ.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »