לשון הרע – הרבה יותר משמעותי מבעבר

לשון הרע

חוקים ותקנות משתנים עם הזמן, מסיבות שונות. הם יכולים להשתנות מנסיבות חברתיות, הם יכולים להשתנות בגלל רוח התקופה, דרישות הציבור וכן בגלל שינויים טכנולוגיים שמחייבים את המחוקק לספק פתרונות חדשים שאינם קיימים בחוק, לטכנולוגיות חדשות שמשפיעות כך או אחרת על מימושו.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, זה חוק לשון הרע. כשהוא חוקק במקור, אז האמצעים בהם יכול היה כל אחד להשתמש בשביל לפרסם דברים שליליים על אנשים אחרים, היו סטנדרטיים. עיתונות כתובה, טלוויזיה, רדיו, ספרים, מגזינים ואמצעי פרסום אחרים, לרוב מודפסים.

כפי שאנחנו יודעים, הטכנולוגיה השתכללה עם השנים, נוספו לה אמצעים חדשים והרבה יותר מורכבים. כך למשל, נוספה רשת האינטרנט עם דגש על רשתות חברתיות, כמו כן נוספו מכשירי סלולר עם אפליקציות להעברת מסרים וכלים אחרים. כל אחד מחייב אותנו, בתור צרכנים ואזרחים, להבין טוב יותר כיצד הם יכולים להשפיע על כל הרעיון של לשון הרע. כמו כן, הם יכולים להשפיע על היכולת להעביר מסר כזה או אחר. על כן החוק צריך למצוא לכך פתרונות.

קראו גם על: איחור במסירת דירה

כיצד טכנולוגיות חדשות משפיעות על חוק לשון הרע

כשאדם רוצה לפרסם דבר שלילי על מישהו, דבר לא מבוסס וחסר עובדות, הרי לא תהיה לו שום בעיה לעשות את זה. עומדים לרשותו מספיק כלים דרך רשת האינטרנט, אשר יאפשרו לו לפרסם כל מה שהוא רוצה. אין לו עורך ואין גם דרישה שהוא יבחן את מה שפרסם ויבסס את זה על עובדות.

על כן, הסיכוי לפרסם משהו שנמצא בהגדרה של לשון הרע, הוא מאוד גדול, וזו גם הסיבה שהחוק חייב לבצע את ההתאמות הנדרשות, בשביל למנוע מצבים שכאלה, בין אם הם נעשו בכוונה ובין אם לאו.

אולי יעניין אתכם גם: חוק המתווכים

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »