תזונה מותאמת לכלבים בוגרים / קטנים

מה לעשות תזונה מותאמת לכלבים בוגרים / קטניםבאילת

המאמר באדיבות https://www.kingcharles.co.il

רובם של המחלות הנפוצות בכלבים שאינם תורשתיות בגזעים השונים, נובעות מהמאכלים שאנחנו מכניסים להם לגוף, הערלות, מחלות מעיים ועוד כל מיני רעות וחולות שנגרמות כתוצאה ישירה ממה שדחפנו להם לגוף

התזונה היא הדבר החשוב ביותר לאדם, אם יכנס לגוף מאכל מקולקל או כל דבר אחר שאינו ראוי למאכל אדם, מיד יורגש זאת ואף לפעמים יזיק גם עד למצב בלתי הפיך.

כך גם הכלבים, גופם רגיש כגוף האדם וגם הם אינם יכולים להכניס לגופם כל דבר הבא ליד, לכן נקפיד מאוד לא לתת לכלבינו את השאריות של הארוחה שלנו ולא דווקא השאריות, לפעמים גם המאכלים שנתפסים אצלנו כממתקים, מכילים חומרים שמסכנים את קיבתו של הכלב ויכולים לגרום לו הערלות ולמחלות מעיים.

כמובן שהכלבים הגדולים יהיו פחות רגישים מכלבים גורים וניתן יהיה לתת להם לאכול דברים בצורה פחות מבוקרת, אך נזכור שלא לתת להם את המאכלים האלו על יד הגורים או ליד הכלבות בשליש האחרון להריון ולכלבות מניקות.

מה נוכל לתת לכלב שלנו לאכול

הכלבים צריכים לאכול מאכלים מלאים כגון מעדני בשרים אשר שומרו במיוחד עבור הכלבים ובמרקם המתאים, מאכלים אלו גם צריכים להיות מאוזנים, כך שאם נרצה לערבב גם חטיפים לתוך הארוחה שלהם נשים לב שהאוכל עדיין יישאר מאוזן וממלא.

נוכל לפעמים לתת להם גם קצת חטיפים בכדי לפנק אותם או כדי לאלף אותם, רק גם זה שיהיה בצורה מבוקרת.

כמובן שאת האוכל שנקנה עבור הכלבים נבדוק היטב אם היא מחברה מוכרת שיודעת מה מותר ומה אסור לכלב לאכול.

מה לא נוכל לתת להם לאכול

לא נתפתה לקנות להם אוכל ממקום שאינו ידוע לנו כמוכר ובר סמכא לייצר את האוכל המיועד עבור הכלב שלנו, אף על פי שלפעמים נקבל אותו במחיר מוזל יותר.

את שאריות הארוחה שלנו לא ניתן לו לאכול, על אף שהאינסטינקט שלנו לפעמים ידחוף אותנו לתת, או סתם שנתמלא ברחמים על הכלב שישב על ידנו בשקט במהלך כל הארוחה ובהה באוכל שלנו.

אם נשמור על זאת, כלבינו יהיו בריאים ושמחים יותר.

אולי יעניין אותך גם מידע על כלב בולונז

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
ירדן אלתרמן

ירדן אלתרמן

ירדן חובבת מוזיקה ותרבות מכל העולם, והיא אוהבת לכתוב על זה.

אולי יעניין אותכם...

נעלי כלה

אם את מתחתנת בקרוב מלבד כל הסידורים שעלייך לארגן לחתונה: שליחת הזמנות לאורחים, בחירת שירותי קייטרינג ובר, בחירת מקום, בחירת צלם ועוד עלייך גם לתכנן

קרא עוד »

מורה לגיטרה חשמלית

מורים לגיטרה חשמלית הם מקצוע צומח בתעשיית המוזיקה. הם אחראים ללמד את התלמידים כיצד לנגן בגיטרות חשמליות, מגברים וציוד אחר. למורים לגיטרה חשמלית יש את

קרא עוד »