היעד החדש שהישראלים נוהרים אליו – רואנדה

  • by

רואנדה מכונה מסיבה כלשהי "ארץ אלף הגבעות". הנוף שלה לא מפסיק להתגלגל, והגבעות מנוקדות בנקיקים צוללים, ומפלים ויערות עתיקים. רואנדה היא גם אחד המקומות היחידים על פני כדור הארץ בהם מטיילים יכולים לטייל בין 13 מיני פרימטים, כולל גורילות ההרים המפורסמות בעולם והקוף הזהוב הנדיר.

 

היעד החדש שהישראלים נוהרים אליו – רואנדה

עם עיר בירה שלווה ומודרנית ותשתית מעולה בפארקים לאומיים, העבר הסוער של המדינה יכול להרגיש מפעים – למטיילים המעוניינים ללמוד עוד על ההיסטוריה העגומה של רואנדה ולכבד את קורבנות רצח העם, קיימות אפשרויות רבות בקיגאלי ומחוצה לה.

 

מתי הכי טוב לבקר ברואנדה?

ברואנדה יש ​​אקלים טרופי, כלומר יש סיכוי לגשם לא משנה באיזו שעה בשנה תבקרו. ישנן עונות "יבשות" ו"רטובות" מבחינה טכנית – אשר באופן לא מפתיע תואמות את העונות הגבוהות והנמוכות לתיירות.

ניתן לבקר ברואנדה בכל ימות השנה, אך הזמן הטוב ביותר לטיולי הוא בעונה היבשה הקצרה מדצמבר-פברואר, או בעונה היבשה הארוכה הנמשכת בין יוני-ספטמבר. יתכן שתצטרכו היתר מראש, בעיקר בזמן הקורונה.

 

לאן כדאי ללכת?

לגבי טיסות לרואנדה, רוב המטיילים טסים לקיגאלי, עיר הבירה הבתולית. שווה להישאר בה יום-יומיים ולצאת לסיור מודרך בעיר – יש הרבה מה לקחת מהתרבות במרכז האמנות אינמה. משם, תוכלו לקפוץ בין כמה מהגנים הלאומיים המבוזרים ביותר בעולם.

הדבר הייחודי ביותר והמבוקש ביותר הם הפעילויות שיש ברואנדה. הן כוללות טרקים בין הרים מפורסמים של  הרי וירונגה ובפרק הלאומי הרי געש.

בזמן שאתם שם, אתם יכולים גם לזהות קופי זהב, לבקר במוזיאון דיאן, לעשות סיור באופני הרים ועוד. אין ספק שרואנדה היא מהמקומות היותר מעניינים לטייל בהם בכל תקופה בשנה.

 

רוצים לדעת עוד? רואנדה – עובדות שלא ידעת.